Retail Institute tworzy panel badawczy dla Miast

Retail Institute zaprasza do współpracy miasta chcące stworzyć platformę dającą samorządom dostęp do rzetelnych, wiarygodnych i aktualnych analiz realizujących ich najbardziej palące potrzeby w zakresie dostępu do informacji i danych. Pierwsze tworzone w Retail Institute analizy będą dotyczyły struktury demografii mieszkańców.

Współpracujący przy Retail Institute eksperci ocenili, iż stworzenie wiarygodnych i rzetelnych wskaźników monitorujących w sposób ciągły dynamikę zmian socjodemograficznych mieszkańców polskich miast jest kluczowym elementem ich dalszego rozwoju. Eksperci RI ostatnie miesiące pracowali nad stworzeniem modelu obliczeniowego oraz metodologii badania, które zniwelują istniejące uwagi i zastrzeżenia do oficjalnie dostępnych statystyk. Prowadzone przez ekspertów Retail Institute prace uzyskały akredytację wykładowców uczelni wyższych.

Retail Institute od 6. lat prowadzi analogiczny projekt dla branży centrów i sieci handlowych. Organizacja współpracuje z grupą ponad 140 galerii, w których monitorowane są w cyklach cotygodniowych odwiedzalność (liczba wizyt, klientów), obroty przedsiębiorców wynajmujących w nich lokale, a także poziom opłat wynikających z zobowiązań czynszowych i kosztów eksploatacyjnych. RI realizuje projekty doradcze w stworzonym przy Retail Institute Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji. Z raportów i analiz Retail Institute korzysta na co dzień ponad 800 ekspertów z całej Polski, a wiedza i informacje w nich zawarte kształtują wiedzę i opinię społeczną na temat zmian prawnych, ekonomicznych, społecznych, demograficznych czy technologicznych na kondycję sektora handlowego w Polsce. Mamy doświadczenie, wiedzę i narzędzia, które pozwalają nam podjąć się realizacji analogicznego projektu dla Miast.

Zapraszamy do kontaktu.  W trakcie spotkania (online) chętnie opowiemy więcej na temat metodologii i warunków udziału w projekcie, jak również przyświecającej nam idei. Zakładamy rozpoczęcie prac w I kw. 2022 roku. Więcej: office@einstitute.com.pl