fbpx

Modern office

Skupiamy właścicieli i zarządców pow. biurowej wokół programów budujących wiedzę o kierunkach rozwoju branży real estate. Wspieramy rozwiązania tworzące inteligentną, bezpieczną i przyjazną przestrzeń pracy. Wspieramy integrację małych społeczności.

Modern office

Instytut pracuje nad możliwością wdrożenia analizy kosztów wspólnych dla projektów biurowych. Pierwszy raport ma ukazać się w czerwcu 2019 roku, wraz z rozliczeniami za 2018 rok. Stworzony przez Radę Ekspertów uniwersalny model pozwala zarządcom nowoczesnych obiektów biurowych porównywać realnie poniesione koszty związane z zarządzaniem.

Największym wyzwaniem dla ekspertów okazało się nie tyle wypracowanie uniwersalnych centrów kosztowych przypisanych do wzorcowego budżetu, co stworzenie metodologii badania, określenie warunków brzegowych i założeń niezbędnych do tego, aby kolejna analiza Retail Institute była rzetelna, a jej dane porównywalne.

Benchmarki pokazują efektywność zarządzania budynkiem i są doskonałym narzędziem wsparcia audytów kosztów wspólnych przeprowadzanych przez Właścicieli jak i najemców.

Zapraszamy do udziału w projekcie!