Balmain asset management i BSC Real Estate Advisors dołączyły do grona partnerów Retail Institute

Do grona Partnerów Retail Institute (RI) dołączyły dwie firmy doradcze działające na rynku nieruchomości komercyjnych: Balmain Asset Management i BSC Real Estate Advisors. Nowi Partnerzy Instytutu będą raportować dane z centrów należących do portfela Tristan Capital Partners, a także Galerii Emka w Koszalinie, Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy, Centrum Galardia w Starachowicach i Galerii Panorama w Poznaniu.

Do prowadzonego przez Retail Institute (RI) badania odwiedzalności, obrotów oraz współczynnika affordability/OCR dołączają kolejne firmy i centra handlowe. Wśród nowych Partnerów Instytutu, którzy docenili jakość publikowanych przez niego analiz, znalazły się dwie firmy doradcze działające na rynku nieruchomości komercyjnych: Balmain Asset Management i BSC Real Estate Advisors. Nowi Partnerzy Instytutu na potrzeby prowadzonych przez Instytut badań będą raportować dane z centrów należących do portfela Tristan Capital Partners, a także Galerii Emka w Koszalinie, Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy, Centrum Galardia w Starachowicach i Galerii Panorama w Poznaniu. Dodatkowo eksperci pracujący w każdej ze spółek będą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w branży nieruchomości komercyjnych, w trakcie organizowanych wydarzeń, paneli dyskusyjny oraz na łamach wydawanych przez Instytut publikacji.

Anna Szmeja, Prezes Retail Institute, mówi:

Już ponad 120 centrów handlowych bierze udział w projekcie Retail Institute. Liczymy na to, że niebawem do badania dołączy portfolio kolejnych 10 obiektów, co pozwoli nam jeszcze dokładniej analizować zmiany zachodzące nie tylko w całej branży retail, ale także na rynkach lokalnych. W naszych analizach bierzemy pod uwagę trzy główne kryteria mające wpływ na wyniki: wielkość centrów handlowych, ich lokalizację oraz typ oferty. Z uwagi na wejście w życie zakazu handlu w niedziele, RI jako jedyna w Polsce organizacja, monitoruje na bieżąco wpływ nowych przepisów na wyniki branży. To ważne, aby dostarczane Partnerom Instytutu dane były nie tylko rzetelne, ale i aktualne. Tylko wówczas ma to przełożenie na realnie podejmowane decyzje. Niezmiernie cieszy nas możliwość nawiązanie bliskiej współpracy z zespołami Balmain Asset Management i BSC Real Estate Advisors. Mam nadzieję, że już wkrótce zaowocuje ona nowymi, wspólnymi inicjatywami.

Paul Cawood, Partner BSC Real Estate Advisors i Dyrektor niewykonawczy Balmain Asset Management, mówi:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z Retail Institute, który zapewnia najlepszą na rynku wiedzę w zakresie odwiedzalności i obrotów centrów handlowych w Polsce. W tej chwili próba na jakiej prowadzone są badania Retail Institute (ponad 120 centrów handlowych) jest na tyle znacząca, że umożliwia dogłębną analizę lokalnego i regionalnego rynku, w tym prognozowanie zmian. Dzięki tak pełnej wiedzy usługi doradcze oferowane naszym klientom mogą być jeszcze lepsze.

BSC Real Estate Advisors jest całkowicie niezależną firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych, koncentrującą się na obszarze Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Firma została założona w marcu 2017 poprzez połączenie części doradczej Balmain Asset Management i firmy Sharman Church. BSC Real Estate Advisors. oferuje swoim klientom pełen wachlarz usług w ramach rynku nieruchomości komercyjnych, obejmując swym zakresem nieruchomości biurowe, przemysłowe oraz obiekty handlowe, zarządzanie nieruchomościami, jak i doradztwo w zakresie transakcji na rynku inwestycyjnym. Balmain Asset Management w dalszym ciągu funkcjonuje na rynku jako oddzielny podmiot, koncentrując się na strategicznym zarządzaniu aktywami i inwestycjami.

W Zarządzie BSC Real Estate Advisors zasiadają: Jason Sharman, pełniący funkcję Partnera Zarządzającego, odpowiedzialnego za część inwestycyjną prowadzonej działalności oraz za najem nieruchomości biurowych i magazynowych; Paul Cawood, który poprowadzi zespół najmu nieruchomości handlowych oraz Tim Rylance, nadzorujący zarządzanie obiektami, projektami i usługami technicznymi oraz rachunkowość zarządczą.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.bsc-rea.com